O nas

„BALTIC FOOTBALL CUP"

Nazwa turnieju nawiązuje do regionu i ma jednoznacznie kojarzyć się z Pomorzem. Przyszłość tworzą młodzi chłopcy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z piłką. Dlatego już dzisiaj należy zagwarantować im odpowiednie warunki rozwoju. Młodzi adepci futbolu, którzy sprawiają obecnie tyle radości swoim opiekunom, za kilka lat mogą stać się dumą narodową poszczególnych reprezentacji na Starym Kontynencie. Jedną z najlepszych metod rozwoju młodych charakterów są turnieje piłkarskie. Spotkanie zawodników z różnych zakątków Europy daje możliwości wymiany doświadczeń nie tylko sportowych, ale również gwarantuje nawiązanie dłuższych znajomości oraz bezcenne przełamanie bariery językowej. Dodatkowo rywalizacja sportowa w duchu „fair play" uczy od najmłodszych lat szacunku do drugiej osoby oraz rozwija cechy charakteru, które w dorosłym życiu są bardzo przydatne. Dla młodych zawodników, to również pierwsze kroki w długiej i żmudnej karierze piłkarskiej. Turniej to wielkie święto dla wszystkich osób zaangażowanych w tak wyjątkową i atrakcyjną imprezę sportową. Zamiarem organizatorów jest zrealizowanie najlepszego turnieju halowej piłki nożnej w tej części Europy. „Balic Footbal Cup".

Dlaczego zimą „BFC" rozgrywamy w ERGO ARENIE? Odpowiedź jest prosta, magia i duch sportu, który na dobre zagościł w ERGO ARENIE z pewnością uskrzydli młodych piłkarzy. Dla tak młodych zawodników, możliwość zaprezentowania swoich możliwości na obiekcie, który na co dzień gości najlepszych zawodników oraz czołowe drużyny z kraju i świata przyniesie dodatkowych emocji i uskrzydli przyszłych mistrzów.

„Baltic Footbal Cup" ma być imprezą cykliczną, która z roku na rok dostarczać będzie coraz więcej emocji. Początkowo planowane są rozgrywki dla rocznika 2001 jednak wraz z rozwojem imprezy ma być ona dostępna dla szerszej grupy wiekowej. Organizacji turnieju na ERGO ARENIE doda jak do tej pory niespotykane możliwości, utworzenie dwóch boisk z sztuczną murawą na których jednocześnie rozgrywane będą mecze pozwoli znacząco skrócić czas oczekiwania drużyn na rozegranie meczu. Największe młodzieżowe kluby europy jako jeden z warunków stawiają konieczność rozgrywania turnieju na sztucznej murawie, a takie możliwości daje ERGO ARENA. Dodatkowo turniej będzie świetną promocją regionu jak i kraju, nowoczesny obiekt, który gościł by młodych piłkarzy z największych europejskich klubów z pewnością będzie godnie reprezentował szereg zmian trwających w kraju.

Wojciech Karol Bladowski

Patronat

  • Patronat Honorowy Marszałka Województwa Pomorskiego
  • GOS Gdańsk
  • Miasto Gdańsk
  • Pomorski ZPN
  • PZPN
  • Telewizja TTM

Drużyny

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!